Recenzja wagi medycznej SECA 799 ze wzrostomierzem klasy III

 

Medyczna Waga SECA 799/220 ze wzrostomierzem klasy III to idealna opcja do placówek służby zdrowia, prywatnych gabinetów lekarskich, szkół czy innych miejsc, w których waga legalizowana znajdzie swoje zastosowanie np. gabinety dietetyczne.

Waga jest zalegalizowana na pierwsze trzy lata użytkowania, po tym czasie trzeba oddać wagę do ponownej legalizacji w Urzędzie Miar i Wag i powtarzać tę czynność co 25 miesięcy. W placówkach służby zdrowia muszą znajdować się tylko wagi legalizowane. Waga przychodzi do Klienta zapakowana w karton, na którym jest naklejka z nazwa wagi, numerem seryjnym, informacją CE z rokiem legalizacji.

Po otwarciu kartonu widzimy wytłoczkę, w której umieszczony jest wzrostomierz ze śrubkami, baterie, imbus i podkładki. W kartonie znajduje się również kolumna a pod nią podstawa wagi. Wszystko ładnie zabezpieczone dodatkowo folia. Jest to naprawdę porządnie zrobione co chroni wagę przed uszkodzeniem podczas transportu.

Wyświetlacz umieszczony jest na kolumnie o wysokości około 70 cm. Na dole kolumny przyklejona jest naklejka informująca mówiąca o tym kto jest producentem wagi, jaki jest numer seryjny, model, ID produktu, klasa, CE z data legalizacji oraz informacja gdzie waga została wyprodukowana.

Wyświetlacz nie jest duży, ale wyniki widać bardzo dobrze. Na dole wyświetlacza podane są informacje o tym jaka jest dokładność wagi przy pomiarze do 150 i do 200 kg oraz podziałka legalizacyjna, takie informacje musi zawierać każda waga legalizowana. Montując można go ustawić przodem do pielęgniarki lub przodem do pacjenta jak jest wygodniej.

Po lewej stronie są cztery przyciski: „Start” włączenie/wyłączenie wagi, przycisk odpowiadający za przełączanie pomiędzy zakresami ważenia, „Hold /Tara” oraz „Func/Set” czyli włączeni funkcji wskaźnika BMI (Body Mass Index).

Platforma wagi wyposażona jest w cztery ogumowane podkładki, które można regulować, przez co waga stabilnie stoi na podłodze a umieszczona po lewej stronie podstawy poziomica pomaga ustawić idealną pozycję. Waga wyposażona jest też w dwa plastikowe kółka, które ułatwiają transport wagi. Okładzina jest wykonana z gumy antypoślizgowej.

Montaż może sprawić trochę trudności ale jego odpowiednie ustawienie zapewnia wymaganą precyzję. Ważne jest dokładne przeczytanie instrukcji bo odpowiednio zamontować sprzęt.

Wzrostomierz aluminiowo-plastikowy montujemy na kolumnie, można nim zmierzyć wzrost od 75 do 200 cm, wynik można odczytać zarówno z przodu jak i z boku. Do wagi można dokupić zasilacz sieciowy ale nie wiem czy jest to niezbędne, ponieważ na jednym komplecie baterii (6 szt typu R6) można wykonać 10 tyś pomiarów (około 70h pracy). Według Producenta waga nie wymaga przeglądów okresowych, ale przed ponowną legalizacją warto oddać wagę do przeglądu w serwisie. Gwarancja jest na 24 miesiące.

 

Produkt dostępny w naszym sklepie: https://www.medyczny.pl/waga-seca-799-ze-wzrostomierzem-klasa-iii.html

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!