Recenzja wagi medycznej SECA 834 klasa IIII dla niemowląt

 

Waga niemowlęca SECA 834 ze zdejmowaną szalką - idealna nie tylko do ważenie niemowląt, ale i starszych dzieci do 20 kg. Jest to waga medyczna legalizowana klasy IIII, która znajdzie zastosowanie w szpitalach, przychodniach i prywatnych gabinetach lekarskich czy pielęgniarskich. Warto zaznaczyć, że w placówkach służby zdrowia powinny być tylko wagi legalizowane! Nowa waga jest zawsze zalegalizowana na pierwsze trzy lata, po tym okresie użytkownik musi oddać wagę do Urzędu Miar i Waga do ponownej legalizacji i powtarzać ją co 25 miesięcy.

Waga spakowana jest w szary sztywny karton, na zewnątrz oznaczony naklejka z numerem seryjnym wagi oraz oznaczeniami, które informują, że waga jest do użytku medycznego oraz pokazują rok zalegalizowania wagi.

W środku waga zabezpieczona jest wytłoczką styropianowa i dodatkowym kartonem od góry, to naprawdę dobre zabezpieczenie na czas transportu. Wraz z urządzeniem w kartonie znajduje się też komplet baterii, instrukcja po Polsku, karta gwarancyjna oraz paszport techniczny.

Waga wykonana jest z przyjemnego w dotyku „ciepłego tworzywa” w kolorze  kości słoniowej, które łatwo wyczyścić i zdezynfekować.

Z prawej strony wyświetlacza widać dwa przyciski: „Włączenia wagi” oraz  „HOLD/TARE” - odpowiadający za zatrzymanie wyniku ważenia, co jest ważne przy ruchliwych małych pacjentach oraz tarowania wskazanej wagi, gdy chcemy położyć dziecko np. na pieluszce, a nie chcemy, aby podniosła się nam przez to waga

Po lewej stronie są również dwa przyciski: „Przełączanie zakresu ważenia” oraz  „Store” – funkcja wyniku różnicowego. To trochę zagmatwane, ale dzięki temu przyciskowi możemy porównać dwa wyniki i zobaczyć jaka jest różnica pomiędzy pierwszym a drugim pomiarem. Szczególnie przydaje się to przy ważeniu malutkich dzieci, kiedy możemy sprawdzić ile przybrały lub straciły na wadze od ostatniego ważenia. Nad wyświetlaczem widnieje trójkątny przycisk, za pomocą którego możemy odczepić szalkę, po zdjęciu której na wadze możemy zważyć starsze dziecko. Przymocowanie szalki z powrotem jest banalnie proste - wystarczy wsunąć w podstawę do usłyszenia charakterystycznego kliknięcia.

Po włączeniu waga przeprowadza krótką kalibrację i jest gotowa do ważenia. Przyciski są bardzo intuicyjne a ich obsługa nie sprawia trudności. Jeżeli waga nie jest używana, wyłącza się po około 2 minutach.

Waga SECA 834 stabilnie trzyma się podłoża z pomocą czterech gumowych podkładek, pod spodem znajduje się zasobnik na 6 baterii AA 1,5V. Wagi tej niestety nie można podłączyć do zasilacza sieciowego, ale na jednym komplecie baterii można wykonać aż do 10 tysięcy pomiarów. Waga nie jest ciężka - waży zaledwie 2,5kg, więc nie będzie kłopotu z jej transportem.

Do wagi można dokupić torbę SECA 413 i stworzyć zestaw idealny do wizyt domowych.

Torba wykonana jest z wytrzymałego , wodoodpornego materiału i wyposażona w wygodny, regulowany pasek.

 

Wagę można znaleźć na stronie: https://www.medyczny.pl/waga-seca-834-klasa-iiii.html 

W razie pytań zapraszamy do kontaktu: https://www.medyczny.pl/webpage/kontakt.html