Recenzja defibrylatora AED Samaritan PAD 500

 

Defibrylator AED Samaritan PAD 500 z doradcą RKO to półautomatyczny defibrylator AED, który jest wyposażony w unikalne rozwiązanie w postaci dodatkowych podpowiedzi świetlnych i głosowych które pomagają osobom obsługującym to urządzenie. 

Defibrylatory AED to urządzenia – bardzo specjalistyczne, niezawodne, skomputeryzowane, które za pomocą poleceń głosowych i wizualnych prowadzą zarówno osoby z wykształceniem medycznym, jak i bez niego przez procedurę bezpiecznej defibrylacji w zatrzymaniu krążenia.

AED półautomatyczny oznacza za defibrylator posiada dwa przyciski, „zielone kółeczko” to włączenie urządzenia oraz „czerwone serduszko” które zaczyna migać gdy potrzebne jest defibrylacja.

Świecące na zielono diody i komenda „dobre uciski” oznaczają poprawny masaż zarówno co do tempa jak i głębokości. Komenda „uciskaj szybciej, dobre uciski” oznacza zbyt wolne tempo ale właściwa głębokość uciśnięć. Podpowiedź „uciskaj mocniej” oznacza konieczność głębszych ucisków.  Jedna święcąca sie pomarańczowa dioda oznacza, że uciski nie sa wykonywane lub sa równocześnie zbyt wolne i zbyt płytkie. Rozświetlone wszystkie pomarańczowe diody oznaczają zbyt płytkie uciski.Słyszalne, rytmiczne dźwięki metronomu ułatwiają zachowanie właściwego tempa.

Defibrylator jest umieszczony w estetycznej żółtej torbie

Elektroda przyklejana na klatkę piersiową poszkodowanego jest zintegrowana z bateria jest to tzw. PadPak. Jest to zestaw jednorazowy który ma gwarancja 4 lata. W zestawie zawsze jest PadPak dla dorosłych. Istnieje możliwość dokupienia takiego PedPaka również dla dzieci które ważą poniżej 25 kg który również ma 4 letnia gwarancje. Po upływie gwarancji jeżeli PadPak nie był użyty trzeba kupić nowy.

W przypadku gdy zaistniała potrzeba użycia defibrylatora, można zgrać dane z urządzenia na komputer (za pomocą kabla USB który trzeba zakupić osobno) i wysłać do Importera, w takim przypadku Klient otrzymuje nowy PadPak za darmo w ciągu 14 dni jest to tzw „Program bezpłatnych baterii PAD PAK”

Samaritan Pad 500 jest lekki i poręczny waży trochę ponad 1kg, czytelny obsługa w języku polskim a także tylko kilka symboli, robią z  Samaritana urządzenie bardzo proste w obsłudze nawet dla bardzo  niedoświadczonego użytkownika, trwały jest odporny na wstrząsy, wibracje, co sprawia że jest urządzeniem niezawodnym i ma aż 8 lat gwarancji, łatwy w obsłudze mrugająca kontrolka stanu defibrylatora informuje,  że Samaritan jest gotowy do użycia. Specjalny Pad-Pak umożliwia natychmiastowe działanie ograniczając do minimum liczbę  niezbędnych do wykonania czynności. Wystarczy otworzyć opakowanie i przykleić elektrody, elektrody maja specjalne obrazki w jakim miejscu trzeba je przykleić .

W kartonie oprócz defibrylatora w torbie znajduje się również osobno zapakowany PadPak, skrócona instrukcja obsługi oraz karta gwarancyjna.

To bardzo dobry wybór do placówek gdzie potrzebny jest prosty sprzęt np. prywatne firmy, hale produkcyjne, centra handlowe, szkoły, przedszkola, kina, lotniska wszędzie tam, gdzie w przypadku nagłego zatrzymania krążenia trudno o natychmiastową pomoc medyczną i gdzie przede wszystkim, jak w przypadku każdej akcji ratunkowej liczy się czas.

 

Szczegóły produktu dostępne tutaj.

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania!