Recenzja apteczek MediSport A i B

 

Torby MediSport A i B

Zestaw MediSport typu A i B jest przeznaczony do udzielania pierwszej pomocy w zakresie kontuzji sportowych.  

MediSport A może być do wyboru w torbie lub plecaku , MediSport B występuje tylko w torbie. Torba i plecak wykonane sa z powlekanego materiału nowej generacji. Jest to tkanina wodoodporna o niskiej ścieralności, trwała, dla wymagających. Torby oznaczone są Gwiazdą życia (niebieska sześcioramienna gwiazda z biała laską Eskulapa w środku) umieszczaną na torbach ratowniczych.

Opatrunki znajdujące się w zestawie sa przejrzyście rozmieszczone z łatwym dostępem do przegród. Oprócz opatrunków w  zestawie znajduje się również szyna Kramera i składany kołnierz ortopedyczny.

To bardzo praktyczne zestawy, chociaż w MediSport’owi A brakuje w standardowej wersji sztucznego lodu, który w kontuzjach sportowych na pewno się przydaje. Pomimo swojej nazwy zestawy te również mogą być wykorzystywane np. na szkolnych wycieczkach czy podczas imprez plenerowych nie tylko połączonych zajęciami sportowymi.

W torbach niestety nie ma lekarstw (np. p/bólowych, p/gorączkowych) ale myślę, że każdy może doposażyć MediSporty w takie leki jakie będą mu potrzebne, co sprawia, że te apteczki są idealnym wyborem dla każdego ratownika.

 

Więcej informacji o produkcie znajdziecie Państwo tutaj: MediSport A oraz MediSport B


Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania! Skontaktuj się z nami!